expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>


wtorek, 14 marca 2017

TYDZIEŃ POLONISTYCZNY

W dniach od 6 do 10 marca w naszej szkole odbył się Tydzień Polonistyczny. W tym czasie czekały na uczniów różne atrakcje związane przede wszystkim z książką i czytaniem.


W poniedziałek na godzinie wychowawczej odbył się pokaz mody książkowej. Uczniowie z klasy 2a i 2c zaprezentowali historię książki w zarysie. We wtorek chętni uczniowie uczestniczyli w akcji Poczytaj mi przyjacielu, która polegała na przeczytaniu fragmentu wybranej książki kolegom ze szkoły podstawowej. Tego samego dnia odbył się także konkurs wiedzy z serii powieści Harry Potter autorstwa J.K. Rowling. W tej konkurencji wygrała Dorota Kazibudzka z 1a, drugie miejsce przypadło Gabrieli Wanowicz z 3a, zaś trzecie miejsce zajęła Patrycja Pera z klasy 2c.W środę każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z wybranych lektur lub ulubionych książek, a za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź czekała słodka nagroda.
W czwartek odbył się konkurs pięknego czytania, który - jak sama nazwa wskazuje - polegał na jak najpiękniejszym przeczytaniu fragmentu lektury (klasy pierwsze prezentowały książkę Mały książę, klasy drugie i trzecie - Oskar i pani Róża). Tę konkurencję zdominowali chłopcy - wygrał Kuba Szczepański z 3b, drugi był Borys Winiarczyk z 1b, a trzeci Remigiusz Wojak z 2a.Na zwieńczenie Tygodnia Polonistycznego w piątek po lekcjach chętni uczniowie mogli uczestniczyć w Maratonie czytania.


Więcej zdjęć znajdziesz klikacjąc: tu i tu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz