expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>


Szkolny Klub Czytelnika

Powrót Harry’ego 

Znalezione obrazy dla zapytania harry potter nowy
Jesteście fanami Harry’ego Pottera? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość! 22 października odbyła się polska premiera ósmej części znanej na całym świecie serii. J. K. Rowlling nadała jej intrygujący tytuł: ,,Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Już pod koniec lipca książka ta pojawiła się w londyńskich księgarniach, dzięki czemu nie musiałem tak długo czekać na poznanie dalszych przygód sławnego czarodzieja. 

Oczywiście nie zdradzę szczegółów, gdyż nie chcę Wam odbierać przyjemności płynącej z samodzielnego poznawania fabuły. Zaskakujące jest to, że główna rola nie przypada w tej części Harry’emu, tylko komuś blisko z nim związanemu. Warto zaznaczyć, że akcja dzieje się 19 lat po bitwie o Hogwart. Autorka zmieniła wszystko - wrogowie zaprzyjaźnią się ze sobą, Potter nie trafi do Gryffindoru, Czarny Pan ma dziecko itd. Najbardziej zaskoczył mnie sposób napisania książki, gdyż poprzednie części były utworami epickimi, a najnowsza jest dramatem (mam nadzieję, że każdy wie, czym charakteryzuje się ten rodzaj literacki). Ogólnie oceniam ją dobrze (w skali od 1-10 na około 8), ponieważ J. K. Rowling opisała w niej interesujący mnie temat, a mianowicie podróże w czasie, zmienianie przeszłości i skutki takiego działania. 

Według mnie zaletą książki jest także to, że autorka zrezygnowała dotychczasowego sposobu pisania i poszła zupełnie inną drogą. Jednak książka ma także minusy, m.in. jest w niej za mało tytułowego bohatera. Mimo tego szczerze ją polecam!

Wojciech Wołkowicz (II c)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz