expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>


piątek, 29 kwietnia 2016

Przyjdź! Zobacz! Zdecyduj!

25.04.2016 r. w naszym gimnazjum gościliśmy szóstoklasistów z okolicznych szkół podstawowych. Przyjechali do nas w ramach Dni Otwartych. Na początku p. dyrektor Anna Jęczalik-Jabłońska  wręczyła nagrody uczestnikom konkursu "Prymus" (Gratulujemy zwycięzcom :D). Następnie wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej wraz z burmistrzem naszego miasta p. Stanisławem Gwizdakiem, dyrekcją, nauczycielami oraz miłymi gośćmi obejrzeli występ szkolnego kabaretu, którego opiekunem jest p. Grażyna Witowska.


Skecze bardzo się podobały, gdyż wiele osób reagowało na nie śmiechem :) Widowisko było przeplatane piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru. Najwięcej emocji dostarczyła widzom finałowa piosenka pt. "ADHD". Wszyscy wstali z miejsc i wspólnie z solistkami zaczęli śpiewać. Na sam koniec kabareciarze wystrzelili w widownię konfetti :)


Po zakończeniu występu gimnazjaliści zaprosili swoich młodszych kolegów do wspólnego zwiedzania szkoły. W każdej sali lekcyjnej mogli zobaczyć coś innego, m.in.: pokazy fizyczne i chemiczne, scenki, quizy, oraz poznać naszego kościotrupa. Na korytarzach ustawione były stoiska prezentujące uczone w naszej szkole języki obce i kulturę krajów z nimi związanych. Salę do j. angielskiego pilnowali koala wraz z Guards, czyli strażnikami spod Pałacu Buckingham.


Szóstoklasiści mieli okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim. W tle rozbrzmiewały znane utwory z danych państw.


Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Do zobaczenia we wrześniu!1 komentarz: