expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>


sobota, 18 kwietnia 2015

"Zemsta" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji


17 kwietnia grupa ponad stu uczniów naszego gimnazjum obejrzała na scenie łańcuckiego MDK-u spektakl pt. „Zemsta”. Tę popularną sztukę Aleksandra Fredry wystawił w naszym mieście Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza, z którego bogatej i wartościowej oferty repertuarowej korzystamy od wielu lat.

Zemsta w naszej inscenizacji nie będzie przedstawieniem awangardowym, będzie humorystycznym, nie ukrywającym wad, ale pełnym ciepła i pobłażliwości obrazem dawnego świata szlacheckiego. Swego rodzaju lekcją historii z przymrużeniem oka” – zapowiadali twórcy spektaklu. Reakcja młodych widzów, którzy w trakcie przedstawienia co chwila wybuchali śmiechem, a także opinie wygłaszane przez nich po wyjściu z sali widowiskowej świadczą o tym, że artyści z Wrocławia doskonale wywiązali się ze złożonej obietnicy. Młodzież doceniła zwłaszcza starania aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Sceniczna adaptacja ponadczasowej komedii, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy, skłaniając widzów i czytelników do namysłu nad własnym postępowaniem, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Ponadto trzecioklasiści na kilka dni przed egzaminem gimnazjalnym mieli doskonałą okazję, aby przypomnieć sobie treść obowiązkowej lektury.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz